Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

Akcja „Świeć Przykładem” na sosnowieckich ulicach

1 października wystartowała kolejna edycja ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Świeć Przykładem”, która potrwa do końca roku. Do działań włączyli się również sosnowieccy policjanci, którzy przypominali pieszym o tym, jak istotne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Mundurowi rozdawali wszystkim, niezależnie od wieku, opaski odblaskowe.

Akcja informacyjno-edukacyjna pod nazwą „Świeć Przykładem” będzie trwać od 1 października do końca roku. Przede wszystkim ukierunkowana jest na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są pieszy. Do ogólnopolskich działań włączyli się również policjanci z sosnowieckiej drogówki, którzy przypominali pieszym – w każdym wieku – o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, a także zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych. Każdy chętny otrzymywał od mundurowych opaskę odblaskową.  

Pamiętajmy, że elementy odblaskowe znacznie wpływają na nasze bezpieczeństwo. Dzięki nim jesteśmy widoczni dla kierujących nawet z dużej odległości. 

  • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę oraz dzieci trzymające w rękach opaski odblaskowe.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta oraz kobietę.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta oraz mężczyżnę.
Powrót na górę strony