Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Pościg ulicami Sosnowca

  Sosnowieccy policjanci prowadzili wczoraj pościg za mężczyzną, który kierując samochodem dostawczym nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało 35-latek uciekał, gdyż był pod wpływem narkotyków i nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim środki odurzające...

 2. Bezpieczny świąteczny weekend na sosnowieckich drogach

  Sosnowieccy policjanci ruchu drogowego przez cały świąteczny weekend prowadzili intensywne działania na drogach naszego miasta. Dbali o to, by w świątecznym czasie, zarówno kierujący jak i piesi, dbali o swoje bezpieczeństwo. O ile sprawcy drobnych wykroczeń mogli liczyć na pouczenie, o tyle wobec sprawców poważnych naruszeń, a przede wszystkim wobec nietrzeźwych kierujących, były wyciągane surowe konsekwencje.

 3. Działania Bezpieczny Pieszy ponownie na ulicach Sosnowca

  Sosnowieccy policjanci prowadzą dzisiaj na ulicach miasta kolejne działania Bezpieczny Pieszy. Obserwują nie tylko zachowanie pieszych, ale również to, jak traktują ich kierowcy. Nie we wszystkich przypadkach niestety to zachowanie jest prawidłowe.

 4. Policjanci prowadzili działania PRĘDKOŚĆ

  W sobotę na ulicach naszego miasta funkcjonariusze drogówki prowadzili wzmożone kontrole prędkości. Nadmierna prędkość bowiem jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, a dodatkowo, spowodowane nią zdarzenia, są najbardziej tragiczne w skutkach.

 5. „NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ”

  To już kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”, której odbiorcami są zarówno kierujący pojazdami, jak też piesi.

 6. Grupa speed zatrzymała uciekającego pirata drogowego

  Sosnowieccy policjanci z grupy Speed zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który po tym, jak znacznie przekroczył prędkość, nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed nimi. Jak się okazało, nie bez powodu. Mężczyzna miał blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie.

 7. Poszukujemy świadków wypadku

  Sosnowieccy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie wypadku, jaki miał miejsce w dniu 13.02.2021 roku w Sosnowcu w okolicy skrzyżowania DK 94 z ulicą Frankiewicza. Ustalony kierujący samochodem marki VW T4 potrącił w rejonie oznakowanego przejścia pieszego, który doznał obrażeń ciała. Poszukujemy świadków tego zdarzenia.

 8. Akcja NURD- podsumowanie

  W piątek na ulicach Sosnowca policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania NURD. To skrót od nazwy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którym to mianem określa się pieszych i rowerzystów. Działania prowadzone są w całym kraju, jednak sosnowieccy policjanci dodatkowo kontrolowali prędkość w rejonach przejść dla pieszych i rozdawali napotkanym pieszym odblaski.

 9. BEZPIECZNIEJ NA POLSKICH DROGACH. POZYTYWNA OCENA NIK WYSTAWIONA POLICJI

  Rok 2020 na polskich drogach był czasem, w którym odnotowano zdecydowanie mniejszą liczbę zdarzeń drogowych. W ostatnich latach podejmowano szereg działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Analizowano dane o zdarzeniach drogowych, opracowywano plany i programy działań Policji w różnych obszarach, prowadzono działania profilaktyczne, monitorowano stan zatrudnienia i przeszkolenia policjantów ruchu drogowego.

 10. Po wypadku uciekli z miejsca zdarzenia

  Sosnowieccy policjanci ustalili i zatrzymali dwoje dorosłych uczestników wypadku, do jakiego doszło w niedzielę wieczorem w dzielnicy Stary Sosnowiec. W zdarzeniu odniosło obrażenia 6-letnie dziecko, które było pasażerem samochodu. Po tym, jak auto uderzyło w drzewo, kierowca i pasażerka uciekli, zabierając dziewczynkę. Jak się okazało nie bez powodu.