Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Zielona Strefa
Dopalacze gdzie szukać pomocy
Komunikat niesłyszący
Nie reagujesz akceptujesz
Rasizm
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Nie odwracaj wzroku
STOP agresji drogowej
Osoby pokrzywdzone przestępstwem
WRD facebook

Ruch drogowy

 1. ROADPOL Safety Days w Sosnwocu

  Dni Bezpieczeństwa ROADPOL to coroczna kampania mająca na celu podnoszenie świadomości na temat Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w całej Europie. Sosnowieccy policjanci w czasie ich trwania prowadzą wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Obiektem ich szczególnej uwagi są piesi- w tym najmłodsi.

 2. Pobiegli dla swojego kolegi i zachęcali do noszenia odblasków

  W Parku Kuronia w Sosnowcu policjanci wspólnie ze wszystkimi przyjaciółmi i znajomymi byłego policjanta Piotra Habryki pobiegli, by wesprzeć go w walce o powrót do zdrowia. Bieg zorganizowany został z inicjatywy sosnowieckich mundurowych wspólnie z fundacją Rób Dobro, która opiekuje się Piotrem, a cały dochód z imprezy zasili konto, na którym zbierane są środki na jego rehabilitację. Podczas biegu policjanci zainaugurowali również kampanię na rzecz pieszych.

 3. ROADPOL SAFETY DAYS – ŻYJ I RATUJ ŻYCIE

  W dniach 16-22 września 2022 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona będzie akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

 4. Trwa Bezpieczna Droga do Szkoły

  Policjanci promowali wśród najmłodszych uczniów sosnowieckich szkół podstawowych zasady prawidłowego poruszania się po drodze.Pokazali,jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i tłumaczyli, jak istotne jest noszenie odblasków. To kolejne odsłony ogólnopolskiej kampanii mundurowych "Bezpieczna droga do szkoły".Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu dawali lekcje zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię pierwszoklasistom.Dzieci otrzymały odblaski i mogły obejrzeć z bliska radiowóz.

 5. Dzielnicowi organizują spotkania z najmłodszymi

  Sosnowieccy dzielnicowi spotykają się z dziećmi regularnie. To bardzo ważne, by najmłodsi obdarzyli policjantów zaufaniem i uczyli się od nich bezpiecznych zachowań. Temu właśnie służą spotkania z podopiecznymi sosnowieckich przedszkoli a nawet żłobków. W ich trakcie dzieci zapamiętują najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z drogi, wypoczynku czy kontaktów z nieznajomym.

 6. Bezpieczna droga do szkoły

  Policjanci kontynuują spotkania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.Po wakacjach przypominają maluchom o zasadach bezpiecznego zachowania się nie tylko na drodze i podczas zabaw, ale także podczas kontaktów z obcymi. Policjanci z sosnowieckiej drogówki są już rozpoznawani w wielu szkołach i przedszkolach. Zawsze czeka na nich miłe powitanie.

 7. WERYFIKACJA OZNAKOWANIA DRÓG – PODSUMOWANIE

  Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na drodze w roku szkolnym 2022/2023, w ostatnich tygodniach wakacji policjanci ruchu drogowego sprawdzali m.in. stan oznakowania dróg prowadzących do przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych oraz urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających w bezpośrednim sąsiedztwie tego typu podmiotów.

 8. Dzisiaj działania PRĘDKOŚĆ

  Dzisiaj Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Również na ulicach Sosnowca policjanci wykonują zadania w ramach tych działań.

 9. 16-latek bez uprawnień do kierowania uciekał przed policjantami

  Sosnowieccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali po pościgu 16-latka, który jadąc prędkością ponad 130 km/h, wioząc troje swoich kolegów w wieku 15-18 lat, uciekał przed policjantami. Pomimo użycia przez mundurowych sygnałów dźwiękowych i świetlnych, nie zamierzał się zatrzymać. Dopiero kiedy zorientował się, że nie uda mu się uciec, zatrzymał samochód.

 10. Był tak pijany, że nie zauważył braku koła...

  Policjanci z sosnowieckiej drogówki zatrzymali wczoraj do kontroli mężczyznę, który jadąc trasą DK94 w Sławkowie nie zauważył, że stracił oponę. Spod resztek pozostałej w jego aucie felgi sypały się w trakcie jazdy iskry. 53-letni kierowca zatrzymanej hondy miał w organizmie ponad... 4 promile alkoholu.

Powrót na górę strony