Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

Podsumowanie akcji "Prędkość"

W środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sosnowieckiej komendy przeprowadzali na drogach naszego miasta działania o nazwie „Prędkość”. Tym razem akcja została zorganizowana podczas trwającego obecnie Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzonego pod nazwą ROADPOL Safety Days, o którym informowaliśmy w zeszłym tygodniu.

Wczoraj na sosnowieckich drogach policjanci z tutejszej drogówki przeprowadzali cykliczną akcję kontrolno-prewencyjną o nazwie „Prędkość”. Jej celem jest przede wszystkim egzekwowanie od kierowców przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości podczas jazdy. Nieprzypadkowo działania te zostały zorganizowane podczas trwającego obecnie Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzonego pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).
Do działań zaangażowano łącznie 30 policjantów sosnowieckiej drogówki. W ciągu całego dnia mundurowi byli świadkami łącznie 150 wykroczeń polegających na przekroczeniu przez kierowców dozwolonej prędkości, zarówno w rejonach przejść dla pieszych, jak i podczas poruszania się po drogach krajowych. Ponadto jeden z kierowców wsiadł za kierownicę posiadając czynny zakaz prowadzenia pojazdów.  

Apelujemy do kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków. Dbajmy o to, aby dostosować prędkość do panujących na drogach warunków.

  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta stojącego obok oznakowanego radiowozu.
Powrót na górę strony