Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

„Motoserce” w Sosnowcu

W ubiegły weekend na terenie naszego miasta odbyła się akcja „Motoserce”, podczas której promowane jest krwiodawstwo oraz bezpieczeństwo motocyklistów. Uczestniczyli w niej również policjanci z sosnowieckiej drogówki.

Motocykliści to nie tylko pasjonaci szybkiej jazdy i emocji na dwóch kółkach. To także społeczność, która potrafi okazać wielką solidarność i zaangażowanie w sprawy społeczne. Dowodem na to jest akcja „Motoserce”. To niezwykła inicjatywa, która łączy dwie ważne sfery — miłość do motocykli i pomoc dla innych. Ideą akcji jest zachęcanie do oddawania krwi. Tym razem „Motoserce” zawitało do naszego miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali mundurowi z sosnowieckiej komendy. Spotkanie z motocyklistami było również doskonałą okazją do przekazania im dawki profilaktyki. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrzegali przed brawurą i zwracali uwagę na konieczność cyklicznego sprawdzania stanu technicznego motocykli. Zaznaczyli również, by dbać o bycie widocznym na drodze. Uczestnicy mieli też możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu oraz motocyklu.

Pamiętajmy, że na korzystając z drogi mamy nie tylko prawa, ale i obowiązki. Bądźmy uważni i obserwujmy przez cały czas sytuację na drodze. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, szczególnie o dostosowaniu prędkości do warunków ruchu oraz o zasadach pierwszeństwa przejazdu. 

  • Zdjęcie przedstawia policyjny motocykl na tle autokaru z napisem "Mobilny punkt poboru krwi".
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta Wydziału Ruchu Drogowego.
Powrót na górę strony