Bezpieczeństwo Pieszych

Z wizytą w przedszkolu nr 22

18 października 2013 roku z wizytą u maluchów w sosnowieckim przedszkolu nr 22 przy ulicy Hutniczej pojawił się niecodzienny gość. Policjant Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu w trosce o ich bezpieczeństwo omówił z dziećmi zagadnienia związane

18 października 2013 roku z wizytą u maluchów w sosnowieckim przedszkolu nr 22 przy ulicy Hutniczej pojawił się niecodzienny gość. Policjant Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu w trosce o ich bezpieczeństwo omówił z dziećmi zagadnienia związane z  bezpiecznym zachowaniem  na drodze oraz formy bezpiecznej zabawy w wyznaczonych miejscach. Ciekawym doświadczeniem były także ćwiczenia z  zachowania w kontakcie z psem.

 

Dzieciom przedstawiono miejsca bezpieczne do przechodzenia przez jezdnię, zachowanie podczas przechodzenia przez jezdnię, stosowanie elementów odblaskowych, miejsca bezpiecznych zabaw i zagrożenia z zabaw w miejscach niebezpiecznych. Przedstawiono także zalety i konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa. Policjant omówił sytuacje spotkania dzieci z nieznajomym jak również omówił zachowanie dzieci wobec psów. Największą atrakcją dla maluchów były niewątpliwie praktyczne ćwiczenia symulacji spotkania z  nieznajmo lub agresywnym psem.

Powrót na górę strony