Bezpieczeństwo Pieszych

Profilaktyka w Przedszkolu nr 46

W dniu 7 października policjant Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu przeprowadził pogadankę dla dzieci w Przedszkolu nr 46 przy ulicy Kisielewskiego w Sosnowcu. Temat spotkania obejmował bezpieczne zachowanie na drodze oraz

W dniu 7 października policjant Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu przeprowadził pogadankę dla dzieci w Przedszkolu nr 46 przy ulicy Kisielewskiego w Sosnowcu. Temat spotkania obejmował bezpieczne zachowanie na drodze oraz zabawy w wyznaczonych miejscach.

 

Dzieciom przedstawiono miejsca bezpieczne do przechodzenia przez jezdnię, zachowanie podczas przechodzenia przez jezdnię, stosowanie elementów odblaskowych, miejsca bezpiecznych zabaw i zagrożenia z zabaw w miejscach niebezpiecznych. Przedstawiono także zalety i konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa. Policjant omówił sytuacje spotkania dzieci z nieznajomym jak również omówił zachowanie dzieci wobec psów. Ponadto dzieciom wręczono nagrody za uczestnictwo w konkursie plastycznym. spotkanie uatrakcyjnił Sznupek - policyjna maskotka.

 

 

Powrót na górę strony