Akcje i kampanie społeczne

Podsumowanie weekendu majowego

Policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach miasta Sosnowiec podsumowali majowy długi weekend. Podczas minionych dni na drogach Sosnowca doszło do 1 wypadku drogowego oraz łącznie 21 zdarzeń drogowych. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych. 13 kierujących prowadziło „na podwójnym gazie”.

Jak podaje Policja Śląska, podczas weekendu majowego w województwie śląskim doszło do 19 wypadków drogowych. Na śląskich drogach zginęły 3 osoby, a 25 zostało rannych. Mundurowi zatrzymali łącznie 175 pijanych kierowców.
Podczas długiego weekendu w Sosnowcu nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, czuwali policjanci z drogówki. Policyjne patrole można było spotkać na terenie miasta oraz na trasach wylotowych. Funkcjonariusze skupiali baczną uwagę i kontrolowali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także m.in. stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów. W czasie długiego weekendu policjanci ujawnili 13 kierujących prowadzących pojazdy i jednoślady „na podwójnym gazie”. Na drogach miasta nie było ofiar śmiertelnych. 
Fot.sosnowiecnasygnale.pl 

  • Zdjęcie przedstawia umundurowanych policjantów stojących obok radiowozu.
Powrót na górę strony