Działania

Uczniowie z wizytą w sosnowieckiej komendzie

Policjanci z tutejszej Komendy gościli w ubiegłą środę uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie. Każdy zainteresowany miał szansę dowiedzieć się jakie wymagania stawiane są przed kandydatami do służby i mógł przyjrzeć się z bliska pracy policjantów z poszczególnych Wydziałów.

W ubiegłą środę uczniowie klas 2 i 3 Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sławkowie, w którym utworzone są specjalne klasy o profilu mundurowym, odwiedzili tutejszą Komendę. W ramach tego spotkania uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów. Mundurowi z różnych wydziałów tutejszej Komendy opowiedzieli o codziennych obowiązkach oraz o charakterze i rodzaju swojej służby. Podzielili się również swoimi doświadczeniami. Oprócz tego uczniom zaprezentowano wyposażenie, z jakiego na co dzień korzystają policjanci. Podczas spotkania policjanci chętnie odpowiadali na zadawane im pytania, które w głównej mierze dotyczyły wymogów, które musi spełniać kandydat. Przedstawiciele Komendy przybliżyli uczniom, w jaki sposób przebiega proces postępowania kwalifikacyjnego i jak wyglądają jego poszczególne etapy. Poinformowali również, gdzie mogą znaleźć szczegółowe informacje o procesie rekrutacyjnym. Goście odwiedzili również tutejszą strzelnicę, mieli również okazję przyjrzeć się z bliska radiowozom oraz motocyklom. W spotkaniu udział brał również pełniący obowiązki Komendanta Komisariatu III kom. Kryspin Zawada, który odpowiadał na zadawane przez uczniów pytania i opowiedział o swoich doświadczeniach związanych ze służbą w Policji.
Osoby zainteresowane służbą w Policji zapraszamy na stronę internetową Zostań Policjantem, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dla kandydatów.

  • Zdjęcie przedstawia grupę uczniów w sosnowieckiej komendzie.
  • Zdjęcie przedstawia uczniów i instruktora na strzelnicy.
  • Zdjęcie przedstawia uczniów siedzących w sali znajdującej się w sosnowieckiej Komendzie.
  • Zdjęcie przedstawia uczniów na strzelnicy.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę przemawiającą do uczniów.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę prezentującą uczniom motocykle służbowe.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę zwracającą się do uczniów. W tle motocykle służbowe.
  • Zdjęcie przedstawia uczniów przyglądających się radiowozom.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę prezentującą uczniom radiowóz.
Powrót na górę strony