Wiadomości

Zabezpiecz swój dom przed wyjazdem!

Właśnie rozpoczął się długo wyczekiwany czas wakacyjnych urlopów. Przed wyjazdem zróbmy wszystko, aby zabezpieczyć się przed włamaniem. Poniżej kilka rad, które mogą pomóc uchronić się przez przykrą niespodzianką po powrocie.

Policjanci przypominają! 

Przed rozpoczęciem urlopu, poprośmy zaufaną osobę lub sąsiada, aby podczas naszej nieobecności zwróciła uwagę na nasze mieszkanie, czy dom, by odbierała ze skrzynki pocztowej przychodzącą korespondencję i ulotki. Nigdy nie zostawiajmy kluczy do naszego lokum w miejscach łatwo dostępnych, na przykład pod wycieraczką. 

Każdorazowo, gdy wychodzimy z domu, sprawdźmy, czy drzwi i okna (również dachowe i piwniczne) są pozamykane. 

Wyjeżdżając na wakacje postarajmy się zdeponować w banku kosztowności, gotówki i inne, cenne dla nas przedmioty, gdzie będą bezpieczne podczas wyjazdu. 

Zainwestujmy w rolety antywłamaniowe, atestowane zamki, monitoring, czy alarm. Przypominamy, że złodziej, typując dom do włamania, zwraca uwagę na tego typu zabezpieczenia i wybierze ten, który nie jest zabezpieczony lub który posiada zabezpieczenia łatwe do pokonania. 

Rozważmy, czy informować o swoim wyjeździe w mediach społecznościowych. Nasze profile na portalach mogą być obserwowane nie tylko przez znajomych, ale i przestępców. 

Powrót na górę strony