Wiadomości

Zabezpieczyli papierosy i alkohol bez akcyzy

Sosnowieccy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali w środę 67-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej, który posiadał łącznie blisko 63 tysiące sztuk papierosów różnych marek oraz 200 litrów alkoholu bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut.

W środę policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z tutejszej komendy skontrolowali samochód marki Toyota. Kierującym pojazdem był 67-letni mężczyzna, mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. We wnętrzu samochodu mundurowi znaleźli wyroby tytoniowe, które nie posiadały banderol świadczących o ich legalnym pochodzeniu. Na tym jednak sprawa się nie skończyła – w jego mieszkaniu, domu jednorodzinnym oraz garażu na terenie Dąbrowy Górniczej policjanci zabezpieczyli kolejne papierosy oraz alkohol bez polskich skarbowych znaków akcyzy. Wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów, naraziłoby Skarb Państwa na stratę blisko 100 tysięcy złotych z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego. 

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut nielegalnego przechowywania wyrobów tytoniowych oraz alkoholu objętych obowiązkiem oznaczenia znakami towarowymi akcyzy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności, kara grzywny lub obie te kary łącznie.  

Powrót na górę strony