Wiadomości

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas wakacji z uczniami

W okresie przedwakacyjnym policjanci z sosnowieckiej „drogówki” przeprowadzali cykl prelekcji w szkołach podstawowych na terenie miasta. Jedno z takich spotkań zorganizowano w Szkole Podstawowej numer 6 w Sosnowcu. Jego celem było przypomnienie dzieciom oraz młodzieży o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach oraz innych aspektach związanych z bezpieczeństwem podczas wakacji.

Mundurowi omówili z uczniami klas I podstawowe zasady ruchu drogowego. Przedstawili, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych oraz poruszać się rowerem, czy hulajnogą i przypomnieli, jak istotne jest prawidłowe zapinanie pasów podczas podróży samochodem. Zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, zwłaszcza podczas spacerów wieczornych, gdy po zachodzie słońca jesteśmy zdecydowanie mniej widoczni dla kierowców samochodów.

Ważnym punktem prelekcji było omówienie zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze. Policjanci przypomnieli o obowiązku noszenia kasku oraz właściwego wyposażenia roweru, w tym świateł, dzwonka i odblasków. Przestrzegali również przed niebezpiecznymi zachowaniami, takimi jak jazda bez trzymania kierownicy czy korzystanie z telefonu komórkowego.

Powrót na górę strony