Wiadomości

Festyn rodzinny z sosnowieckimi policjantami

Data publikacji 27.06.2024

W Szkole Podstawowej numer 29 odbył się festyn szkolny z okazji nadchodzącego lata, który w tym roku zgromadził uczniów i rodziców. W wydarzeniu wzięli udział również sosnowieccy policjanci, którzy przekazywali gościom rady w związku z nadchodzącymi wielkimi krokami wakacjami.

Starszy sierżant Łukasz Sobczyk, dzielnicowy z tutejszego komisariatu IV, w trakcie rozmowy z uczestnikami festynu poruszał temat podstawowych zasad bezpieczeństwa, przypominając dzieciom i rodzicom o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zachowania ostrożności podczas zabawy na świeżym powietrzu oraz unikania kontaktu z nieznajomymi osobami. Mając na uwadze rozpoczynające się wakacje, które zapewne wielu z mieszkańców Sosnowca spędzi nad wodą, przypomniał, aby na kąpiel decydować się tylko w wyznaczonych do tego miejscach.
Rodzice, którzy towarzyszyli dzieciom w festynie, dowiedzieli się w jaki sposób zabezpieczyć mieszkanie przed wakacyjnym wyjazdem, tak, by nie padło ono łupem włamywaczy. 

Sosnowieccy przewodnicy psów zorganizowali z myślą o najmłodszych pokaz umiejętności psa służbowego. Policjanci opowiedzieli w jaki sposób zachować się w przypadku, gdy zostaniemy zaatakowani przez agresywne zwierzę oraz o swoich codziennych obowiązkach.
Do Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu wpłynęło podziękowanie od Dyrekcji Szkoły za wsparcie i zaangażowanie naszych policjantów w wydarzenie.

Powrót na górę strony