Wiadomości

Kolejne egzaminy na kartę rowerową z udziałem sosnowieckich policjantów

W ostatnich dniach w wielu szkołach na terenie Sosnowca policjanci z sosnowieckiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzili egzaminy na kartę rowerową. Jako, że sezon na jednoślady już trwa, kandydatów jest sporo.

W minionym tygodniu w kilku szkołach na terenie Sosnowca odbyły się egzamin na kartę rowerową dla uczniów. Do przeprowadzenia testów dołączyli policjanci z wydziału ruchu drogowego sosnowieckiej komendy, którzy z zaangażowaniem wspierali dzieci w tym ważnym kroku ku samodzielności na drogach.

Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych oraz zasad pierwszeństwa. Policjanci czuwali nad poprawnym przebiegiem egzaminu, a także wyjaśniali ewentualne wątpliwości, tłumacząc zasady w przystępny dla najmłodszych sposób.

Część praktyczna odbyła się na przygotowanym wcześniej torze, który symulował rzeczywiste warunki drogowe. Dzieci musiały wykazać się umiejętnościami jazdy na rowerze, prawidłowego sygnalizowania manewrów oraz reagowania na różne sytuacje na drodze. Policjanci oceniali poprawność wykonania zadań, jednocześnie udzielając wskazówek i porad.

Powrót na górę strony