Wiadomości

O bezpiecznych wakacjach z uczniami szkoły podstawowej

Zbliżające się wakacje to czas, na który czekają wszystkie dzieci. To okres pełen przygód, radości i odpoczynku od szkolnych obowiązków, ale i czas, w którym najmłodsi narażeni są na różne niebezpieczeństwa. Aby im zapobiec, dzielnicowi z komisariatu II przeprowadzili prelekcję w Szkole Podstawowej numer 42 mającą na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Celem prelekcji było uświadomienie dzieciom, jakie zagrożenia mogą spotkać ich podczas wakacji oraz jak ich unikać. Mundurowi chcieli także przypomnieć uczniom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania, które mogą im pomóc w trudnych sytuacjach.

Tematy poruszane podczas spotkania dotyczyły różnych aspektów bezpieczeństwa, zarówno w domu, na podwórku, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk. Policjanci przestrzegali przed pływaniem w miejscach niedozwolonych oraz skakaniem do wody w nieznanych miejscach.

Uczniom przypomniano, aby nigdy nie ufali nieznajomym i nie wsiadali do samochodów obcych osób. Dzielnicowi podczas spotkania omówili scenariusze, w których dzieci mogą zostać zaczepione przez nieznajomych oraz jak powinny w takich sytuacjach reagować.

Powrót na górę strony