Wiadomości

Podziękowania dla policjantów

Do Komendy Miejskiej Policji wpłynęły dwa podziękowania z Przedszkola nr 1 w Bieruniu dla funkcjonariuszy Zespołu Przewodników Psów Służbowych za pomoc w organizacji pikniku sportowego. Ten miły gest jest formą uznania dla sosnowieckich policjantów, iż chcą przybliżyć specyfikę służby i pokazać najmłodszym ich pracę.

Zespół Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu obecnie jest w posiadaniu dziewięciu psów służbowych. Kolejny uczestniczy w szkoleniu. Psy te dzielą mają indywidualne specjalności takie jak patrolowo-tropiące, tropiące oraz do wyszukiwania materiałów wybuchowych czy zapachów narkotyków. Służbę w Zespole Przewodników Psów Służbowych pełni ośmiu policjantów.

Sosnowieccy czworonożni funkcjonariusze biorą wykonują swoje zadania na terenie całego województwa. Ich szczególną rolą jest udział w zdarzeniach, gdzie ludzkie życie i zdrowie jest szczególnie zagrożone. Jednakże niejednokrotnie wykorzystywani są do poszukiwań sprawców przestępstw, narkotyków czy materiałów wybuchowych, ale spotkać ich można podczas zabezpieczeń imprez masowych czy organizowanych eventach lub piknikach.

Tylko w ciągu ostatnich miesięcy policyjne psy, bo o nich mowa przy dobrej współpracy ze swoimi opiekunami z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu osiągnęli niebagatelne sukcesy. Odnaleźli oni bowiem w ostatnim czasie poszukiwaną mieszkankę sosnowca i liczne przedmioty pochodzące z przestępstwa.

Ponadto owczarek Nawir i jego partner w Ogólnopolskich Mistrzostwach Krynologicznych 2023, zajęli I miejsce drużynowe i III w konkurencjach indywidualnych.

Warto podkreślić, że wyjątkowy psi zmysł węchu jest niezawodny w różnego rodzaju sytuacjach. Jednak to policjant, który pracuje z psem poprzez ciężką pracę nieustannie rozwija zdolności swojego podopiecznego.

Powrót na górę strony