Wiadomości

Policyjne działania „Prędkość”

Policjanci w całym wojewódzkie w dniu dzisiejszym prowadzą cykliczne działania „Prędkość” mające na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. W trakcie ich trwania struże prawa kontrolują zachowania kierowców i prędkość z jaką poruszają się pojazdami na drodze.

Podczas dzisiejszych działań policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa i warunków na drodze. Niestety wykroczenia przekraczania prędkości są częstą przyczyną zdarzeń drogowych oraz znacząco wpływają na bezpieczeństwo kierujących, jak i pieszych. Lekceważenie przepisów, zasad i nieodpowiedzialne zachowane na drodze prowadzą do wielu niebezpiecznych incydentów i zdarzeń drogowych w postaci kolizji czy wypadków drogowych w których giną ludzie. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tego typu zdarzeń.

Wobec powyższego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego będą bacznie przyglądać się zachowaniu kierujących i kontrolować ich prędkość, z jaką się poruszają zarówno w formie statycznej, jak i dynamicznej z wykorzystaniem radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. Kontroli poddadzą w szczególności miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, a których przyczyną jest nadmierna prędkość. Jednocześnie funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na to, czy pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz na prawidłowe przewożenie najmłodszych uczestników ruchu drogowego w pojazdach.

Do działań zaangażowano również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem, jest niedopuszczanie przekraczaniu dozwolonej prędkości oraz zwracanie uwagi na niebezpieczne zachowania na drodze.

Akcja rozpoczęła się we wczesnych godzinach porannych i będzie trwać przez cały dzień. Policjanci przypominają, aby unikać niepotrzebnej brawury na drodze, a także, by dostosować prędkość do warunków atmosferycznych i natężeniu ruchu. Taka wzmożona czujność między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz rejonów skrzyżowań przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony