Wiadomości

Edukacja, zabawa i bezpieczeństwo – policjanci na festynie rodzinnym

Data publikacji 28.05.2024

W środę Przedszkole Miejskie numer 5 w Sosnowcu zorganizowało festyn rodzinny. W wydarzenie włączyli się sosnowieccy dzielnicowi z komisariatu I oraz policjanci z wydziału ruchu drogowego. Najmłodsi mogli z bliska obejrzeć radiowóz oraz motocykl policyjny, a także wysłuchać wielu cennych wskazówek na temat bezpieczeństwa.

Policjanci udostępnili dla najmłodszych radiowóz policyjny oraz motocykl. Dzieci z ogromnym entuzjazmem zaglądały do wnętrza pojazdów, pytały o ich wyposażenie oraz dowiadywały się, jak mundurowi wykorzystują je podczas codziennej służby. Chętnie pozowały do zdjęć za kierownicą radiowozu i motocyklu.

Mundurowi spędzili również wiele czasu na rozmowach z dziećmi i rodzicami na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa, skupiając się na kontaktach z nieznajomymi. W przystępny i zrozumiały dla maluchów sposób wyjaśniali, jak ważne jest zachowanie ostrożności i natychmiastowe informowanie rodziców lub opiekunów o takich sytuacjach.

Kolejnym ważnym tematem, poruszanym przez policjantów, było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po ulicy, jakie zasady obowiązują na przejściach dla pieszych oraz dlaczego warto nosić elementy odblaskowe, zwłaszcza po zmroku. Policjanci przypominali również o konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego podczas jazdy na rowerze czy hulajnodze.

Mundurowi zawsze chętnie uczestniczą w festynach, które są dla dzieci nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale również okazją do przekazania dawki niezbędnej wiedzy.

  • Edukacja, zabawa i bezpieczeństwo – policjanci na festynie rodzinnym
  • Edukacja, zabawa i bezpieczeństwo – policjanci na festynie rodzinnym
Powrót na górę strony