Wiadomości

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „TRZEŹWOŚĆ” NA SOSNOWIECKICH DROGACH

Data publikacji 27.05.2024

Policjanci z tutejszego wydziału ruchu drogowego kontrolowali wczoraj stan trzeźwości kierowców na sosnowieckich drogach. Działania te ukierunkowane są na wyeliminowanie osób, które decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Mundurowi raz jeszcze przypominają każdemu, kto nie jest pewien, czy może prowadzić o możliwości sprawdzenia stanu trzeźwości się w najbliższej jednostce policji.

W działaniach brało udział 7 policjantów, których głównym zadaniem było ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego poprzez prowadzenie badań trzeźwości. W poniedziałek przeprowadzono ich 1064. Niestety mundurowi zatrzymali jednego kierującego pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
Do zatrzymania doszło rano przy ulicy Okradzinowskiej, gdzie 45-letni mężczyzna kierował  swoim Seatem. Wstępne badanie wykazało półtora promil alkoholu w organizmie. 

Pamiętajmy, aby nigdy nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu. Decydując się na to, ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. 

  • DZIAŁANIA „TRZEŹWOŚĆ” NA SOSNOWIECKICH DROGACH
Powrót na górę strony