Wiadomości

Policjanci na festynie rodzinnym

W ostatnich dniach odbył się festyn rodzinny organizowany przed Przedszkole Miejskie numer 5 w Sosnowcu. Dzielnicowi z komisariatu I, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu, przygotowali dla dzieci wiele atrakcji oraz cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa.

Najmłodsi mogli obejrzeć radiowóz od środka. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem zaglądały do środka pojazdu, zadawały pytania dotyczące jego wyposażenia oraz dowiadywały się, jak wygląda codzienna służba policjanta. Nie zabrakło również okazji do zrobienia pamiątkowego zdjęcia za kierownicą radiowozu.
Mundurowi chętnie rozmawiali z dziećmi i odpowiadali na zadawane im pytania. W sposób przystępny i zrozumiały dla najmłodszych opowiadali o swojej służbie, przybliżając im codzienne obowiązki oraz wyzwania, z jakimi się spotykają. 
W trakcie festynu policjanci rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznej zabawy oraz spędzania wolnego czasu. Przypominali, jak bezpiecznie poruszać się po ulicy, jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz dlaczego warto nosić na co dzień elementy odblaskowe.

Powrót na górę strony