Wiadomości

„Zostań Śląskim Policjantem” – policjanci podczas Targów Pracy i Edukacji

Data publikacji 24.05.2024

Wczoraj w CKZiU w Sosnowcu odbyły się Targi Pracy i Edukacji w ramach Dnia Młodego Pracownika 2024, na których nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli. Policjanci z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, sosnowieckiej komendy oraz pracownica Zespołu Kadr i Szkolenia aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu, promując służbę w Policji i zachęcając młodych ludzi do wstąpienia w szeregi naszej formacji.

Policjanci, którzy brali udział w wydarzeniu, przygotowali materiały informacyjne oraz ulotki, które przybliżały specyfikę służby w Policji. Przyszli kandydaci mogli zapoznać się z różnymi ścieżkami kariery, dowiedzieć się o dostępnych specjalizacjach oraz o możliwościach rozwoju zawodowego i awansu. Prezentacje obejmowały także informacje na temat szkoleń, które policjanci przechodzą, aby być dobrze przygotowanymi do swoich zadań.

Młodzi ludzie mogli dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja do Policji oraz jakie dokumenty należy złożyć, aby rozpocząć postępowanie kwalifikacyjne. Mundurowi omawiali szczegółowo wszystkie jego etapy. Młodzież miała okazję porozmawiać z doświadczonymi policjantami, którzy opowiadali o swoich codziennych obowiązkach.  Stoisko policyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem, a odwiedzający mieli okazję dowiedzieć się więcej o wymaganiach, korzyściach i wyzwaniach związanych ze służbą w Policji. Takie bezpośrednie rozmowy pozwalały młodym ludziom lepiej zrozumieć, na czym polega służba w policji i jak ważna jest rola, jaką pełnią mundurowi w społeczeństwie.

Wszystkich zainteresowanych służbą w Policji zachęcamy do odwiedzenia strony Zostań Śląskim Policjantem.

  • Zdjęcie przedstawia umundurowanych policjantów z grupą uczniów na Targach Pracy i Edukacji.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę oraz policjanta przy stoisku rozmawiających z uczniami.
  • Zdjęcie przedstawia ulotki "Zostań Śląskim Policjantem".
  • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę oraz dwóch policjantów przy stoisku policyjnym na sali gimnastycznej.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta oraz pracownicę Zespołu Kadr i Szkolenia rozmawiających z grupą uczennic przy stoisku.
  • Zdjęcie przedstawia pracownicę KMP Sosnowiec oraz umundurowanego policjanta przy stoisku. Przed nimi grupa uczennic.
Powrót na górę strony