Wiadomości

Policjanci na festynie szkolnym

Data publikacji 21.05.2024

W miniony weekend odbył się festyn zorganizowany przez Szkołę Podstawową numer 22 w naszym mieście. Impreza przyciągnęła tłumy mieszkańców. W wydarzenie włączyli się sosnowieccy policjanci, którzy nie tylko zapewnili bezpieczeństwo uczestnikom, ale również przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych.

W festynie brali udział dzielnicowi z komisariatu I oraz przewodnicy psów służbowych. Dzieci miały okazję, aby z bliska przyjrzeć się pracy policjantów. Na szkolnym boisku zaparkował radiowóz, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród młodych uczestników. Dzieci mogły usiąść za kierownicą i poczuć się jak prawdziwi stróże prawa, co dostarczyło im wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Przewodnicy psów służbowych oraz ich czworonożni przyjaciele zorganizowali na najmłodszych pokaz posłuszeństwa oraz uczyli, w jaki sposób zachowywać się wobec agresywnych zwierząt. 
Policjanci zorganizowali także pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze, przypominając dzieciom i rodzicom o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez przejścia dla pieszych.

  • Zdjęcie przedstawia oznakowany radiowóz policyjny oraz wóz strażacki.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta pozującego do zdjęcia z dzieckiem. W tle oznakowany radiowóz policyjny.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta, strażaków i uczestników festynu. W tle radiowóz policyjny oraz wóz strażacki.
Powrót na górę strony