Wiadomości

#SUPERDZIELNICOWY 2024 – WYŁONIENIE LAUREATA ORAZ ZWYCIĘZCÓW CORAZ BLIŻEJ

Data publikacji 17.05.2024

Z nastaniem maja zakończyła się możliwość głosowania na „swojego dzielnicowego” w ramach plebiscytu #SuperDzielnicowy 2024 realizowanego w ramach wspólnej akcji społecznej Komendy Głównej Policji oraz Telewizji Puls #DzielnicaBEZstrachu! Zbliżamy się więc do wyłonienia zwycięzców plebiscytu i jego laureata. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zainteresowanie udziałem w plebiscycie przerosło nasze oczekiwania. W ramach plebiscytu oddano ponad 33 tys. głosów!

Czytelnicy i telewidzowie nie tracili szansy na oddanie swojego głosu, ale i na zdobycie atrakcyjnych nagród. Od końca lutego trwa druga edycja plebiscytu #SuperDzielnicowy 2024, który jest jednym z wydarzeń realizowanych w 2024 r. Zakończył się jego pierwszy etap, czyli głosowanie. Tegoroczna edycja, zgodnie z przewidywaniami, cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony widzów i czytelników, stąd też w tym roku głos na „swojego dzielnicowego” oddano aż 33 tys. razy!

Przypomnijmy, że celem akcji społecznej #DzielnicaBezStrachu jest zainteresowanie społeczeństwa problematyką bezpieczeństwa – utrzymane w lekkiej konwencji, zaś samego plebiscytu – zbliżenie dzielnicowych z mieszkańcami poprzez wyłonienie #SuperDzielnicowego 2024 oraz znalezienie najaktywniejszych polskich dzielnic w plebiscycie internetowym.

Plebiscyt wpisuje się w zmianę modelu funkcjonowania polskiej Policji mającą na celu faktyczne uspołecznienie jej działań, w tym również przywrócenie jej wiarygodności i skuteczności. Jest działaniem długofalowym, wymagającym podejmowania również aktywności niestandardowych, a do takich zaliczyć bezsprzecznie należy współpracę z Telewizją Puls, która jest również współorganizatorem akcji społecznej #ZnamTeNumery. Obie akcje są bezpośrednio powiązane z flagowymi serialami stacji pt. „Dzielnica strachu” oraz „Lombard. Życie pod zastaw”, w których w scenariusze i scenografię wkomponowano elementy istotne z punktu widzenia efektywnej realizacji zadań Policji, a w wybranych wątkach występują prawdziwi policjanci.

Na podstawie danych cząstkowych uzyskiwanych w cyklach dwutygodniowych należy stwierdzić, że obecna druga edycja #SuperDzielnicowego spotkała się z kilkunastokrotnie większym odzewem. Sytuacja była bardzo dynamiczna i ranking poszczególnych regionów ulegał ciągłemu przetasowaniu.

Akcji #DzielnicaBEZstrachu dedykowana jest strona internetowa #DzielnicaBEZstrachu, a promują ją aktorzy serialu kryminalnego „Dzielnica strachu”, który można oglądać na Puls 2. Są to: Andrzej Młynarczyk, który wspierał akcję w ubiegłym roku, Jasper Sołtysiewicz 
i Aleksandra Listwan, a także ubiegłoroczny zdobywca tytułu #SuperDzielnicowego – młodszy aspirant Patryk Klekot.

Plebiscyt zainteresował mieszkańców, którzy nie tylko głosowali, lecz także uczestniczyli w jego oddolnej promocji w social mediach, portalach internetowych a także gazetach lokalnych, nie wspominając już o stronach internetowych jednostek Policji możemy znaleźć mnóstwo różnego rodzaju materiałów dotyczących inicjatyw lokalnych związanych z plebiscytem, a przyznać należy, że są one bardzo kreatywne i jest o co walczyć! Organizator przewidział dla zwycięzców (głosujących) 5 nagród indywidualnych po 1000 zł, ale chyba największe zainteresowanie budzi możliwość promocji „swojej dzielnicy” i regionu poprzez organizację uroczystego finału w swojej dzielnicy. W ubiegłym roku przybrała ona formę uroczystej gali z udziałem mieszkańców, którzy mieli również możliwość osobistego kontaktu z aktorami z pierwszych stron gazet, którzy grają w serialu „Dzielnica strachu” emitowanym na kanale Puls 2.

Przed jury ogrom pracy! Jesteśmy bardzo ciekawi kto zostanie tegorocznym #SuperDzielnicowym lub #SuperDzielnicową i w jakim regionie pełnią oni służbę. Jak pokazała ubiegłoroczna edycja wygrać nie musi wcale największa dzielnica, albowiem organizatorzy stawiają na aktywność i kreatywność. Będziemy jednak musieli uzbroić się w cierpliwość, szczególnie w odniesieniu do wyłonienia zwycięzców, jury musi bowiem zapoznać się z każdym uzasadnieniem i dokonać wyboru pięciu najbardziej interesujących.

Na podstawie przekazanych przez jury danych możemy powiedzieć, że łącznie oddano 33 230 głosów na 3 044 dzielnicowych, zaś najaktywniejsi byli mieszkańcy Podlasia, Warszawy i jej okolic oraz Wielkopolski. Tuż za pozycjami medalowymi znaleźli się mieszkańcy Dolnego Śląska i Podkarpacia, którzy byli przed idącymi niemal „łeb w łeb” mieszkańcami pomorskiego i małopolskiego.

(Biuro Prewencji KGP)

  • #SUPERDZIELNICOWY 2024 – WYŁONIENIE LAUREATA ORAZ ZWYCIĘZCÓW CORAZ BLIŻEJ
Powrót na górę strony