Wiadomości

Ruchome stanowisko dowodzenia wspierało sosnowieckich mundurowych

Data publikacji 10.05.2024

W zeszłym tygodniu policjanci z sosnowieckiego wydziału ruchu drogowego prowadzili działania „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi kontrolowali rejon skrzyżowań i miejsc, do których często dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych. W trakcie akcji odnotowano 147 wykroczeń.

Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pieszych. Mundurowi bacznie przyglądali się zachowaniom kierowców względem pieszych. 
Tym razem policjanci byli wspierani przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Ruchome Stanowisko Dowodzenia. Jest to specjalistyczny pojazd wyposażony w profesjonalny sprzęt rejestrujący niebezpieczne zachowania na drodze. W akcję zaangażowano 22 mundurowych z tutejszego wydziału ruchu drogowego. 
W trakcie działań stróże prawa odnotowali łącznie147 wykroczeń. Większość z nich dotyczyła przekroczenia prędkości w rejonach przejść dla pieszych.

Policjanci po raz kolejny apelują o zwiększoną uwagę w rejonie przejść dla pieszych. Niestety, to właśnie piesi najczęściej padają ofiarą brawury i niebezpiecznych zachowań na drodze. 
Pamiętajmy również o zakazie korzystania podczas jazdy z telefonów komórkowych w przypadku, gdy wymaga to trzymania słuchawki, czy mikrofonu w ręku (art. 45 ust. 2 pkt 1 Prawo o ruchu drogowym). Za złamanie tego zakazu grozi 500 złotych mandatu. 

  • Zdjęcie przedstawia wnętrze Ruchomego Stanowiska Dowodzenia, gdzie widoczne są trzy monitory oraz zapisy.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę z Wydziału Ruchu Drogowego w kamizelce odblaskowej, stojącą w rejonie przejścia dla pieszych. Po lewej stronie przystanek autobusowy.
  • Zdjęcie przedstawia samochód koloru białego - Ruchome Stanowisko Dowodzenia stojący na parkingu.
Powrót na górę strony