Wiadomości

Akcja „Trzeźwość”

Data publikacji 08.05.2024

W poniedziałek mundurowi z sosnowieckiej drogówki kontrolowali stan trzeźwości kierowców. W ramach akcji „Trzeźwość” przebadali łącznie blisko 1100 uczestników ruchu drogowego. Jeden z nich, 33-latek zdecydował się prowadzić mając ponad 1,5 promila alkoholu.

Akcja „Trzeźwość” prowadzona jest przez sosnowieckich policjantów regularnie. Ich celem jest wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za „kółko” będąc pod wpływem alkoholu. Działania rozpoczęły się we wczesnych godzinach porannych, którzy przebadali blisko 1100 kierowców. Brało w nich udział 8 policjantów. 
Tego dnia mundurowi z sosnowieckiej „drogówki” zatrzymali jednego kierowcę, 33-letniego mieszkańca Sosnowca, którzy poruszał się samochodem ulicą Mierosławskiego w stanie nietrzeźwości. Wstępne badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu. 

Pamiętajmy, aby nigdy nie decydować się na jazdę po alkoholu. Niestety pijani kierowcy są jednym z najczęstszych przyczyn niebezpiecznych wypadków na drodze. Jeśli nie jesteśmy pewni swojego stanu, sprawdźmy go w najbliższej jednostce Policji. 
Reagujmy i powiadamiajmy służby, gdy mamy podejrzenie, że kierowca jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Być może w tej sposób uratujemy komuś życie.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) jest przestępstwem, za którego popełnienie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W przypadku, gdy ktoś znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. 

  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta z alkomatem. W tle oznakowany radiowóz.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzającego kontrolę.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta stojącego przy pojeździe. W tle dwa samochody oraz oznakowany, policyjny radiowóz.
Powrót na górę strony