Wiadomości

Akcja "GRAWER" podczas Zagłębiowskiej Masy Krytycznej

Data publikacji 07.05.2024

17.edycja Zagłębiowskiej Masy Krytycznej przyciągnęła wielu miłośników jazdy na rowerze. Przed rozpoczęciem wydarzenia, w godzinach 13-15 sosnowieccy policjanci, w ramach „GRAWER-oznakuj swoją własność” znakowali przyniesione przez uczestników imprezy rowerowej jednoślady. Dzięki nadaniu unikalnego oznakowania, ich odzyskanie w przypadku kradzieży oraz identyfikacja będą zdecydowanie łatwiejsze.

Komenda Miejska Policji w Sosnowcu kolejny raz podczas Zagłębiowskiej Masy Krytycznej zorganizowała specjalne stoisko w ramach prowadzonej akcji „GRAWER – oznakuj swoją własność”. 
Policjanci jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia znakowali rowery. Dzięki wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu „engrawer” oznakowania, każdy jednoślad z pewnością będzie łatwiejszy do identyfikacji. Warto wspomnieć, że każdy wygrawerowany przez mundurowych znak, został zarejestrowany w bazie danych Policji. Dzięki temu, w przypadku utracenia roweru, będzie łatwiej go rozpoznać i odzyskać. 
Każdego roku sosnowieccy mundurowi organizują szereg spotkań w ramach akcji „GRAWER – oznakuj swoją własność”. Przypominamy, że oznakować można nie tylko jednoślady, ale i wszystkie wartościowe dla nas przedmioty. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejne spotkania, o których informować będziemy na bieżąco. 

  • Zdjęcie przedstawia uczestników Zagłebiowskiej Masy Krytycznej na Dworcu PKP.
  • Zdjęcie przedstawia uczestników Zagłebiowskiej Masy Krytycznej na Dworcu PKP. W tle namiot.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta grawerującego rower.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta grawerującego rower.
  • Zdjęcie przedstawia namiot przy Dworcu PKP. Wokół grupa ludzi w kamizelkach odblaskowych.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta wykonującego obowiązki w ramach akcji "Grawer".
Powrót na górę strony