Wiadomości

ROADPOL Safety Days w Sosnwocu

Data publikacji 22.09.2022

Dni Bezpieczeństwa ROADPOL to coroczna kampania mająca na celu podnoszenie świadomości na temat Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w całej Europie. Sosnowieccy policjanci w czasie ich trwania prowadzą wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Obiektem ich szczególnej uwagi są piesi- w tym najmłodsi.

W dniach 16-22 września 2022 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

ROADPOL Safety Days to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Sosnowieccy policjanci na te dni przygotowaliszczególnie dużą ilosc działań - zarówno profilaktycznych jak i prewencyjnych. Cel jest jak co roku ten sam- zero ofiar wypadków na drogach. Oprócz działań w rejonie przejsć dla pieszych i innych, skutkujących zwiększeniem bezpieczeństwa na drogach, mundurowi docierali także do wszystkich z treściami profilaktycznymi. Nawet najmłodsi chętnie spotkali się z policjantami, by w formie zabawy rozmawiać o bezpieczeństwie i kształtować w sobie bezpieczne nawyki. Radość i zabawa, a przy okazji nauka zasad bezpieczeństwa- to hasło przyświecało wizytom w przedszkolach i szkołach. Również seniorzy podczas zorganizowanych przez dzielnicowych spotkań mieli szanse usłyszeć o tym jak zadbać o swoje bezpieczeństwo a także przekonać się, jak ważne jest noszenie odblasków- tym bardziej, że trudny, jesienno- zimowy okres dopiero przed nami . 

 

Powrót na górę strony