Wiadomości

Policjanci uratowali zamknięte w mieszkaniu koty

Data publikacji 13.08.2022

Dzięki informacji jednej z mieszkanek Sosnowca policjanci uratowali dwa wycieńczone koty, które były zamknięte w mieszkaniu same, prawdopodobnie nawet ponad dwa tygodnie. Właściciele zostawili je w mieszkaniu bez żadnej opieki. Zwierzęta w bardzo ciężkim stanie trafiły już pod opiekę weterynarzy.

Sosnowieccy policjanci na skrzynkę mailową dyżurnego otrzymali informację o tym, że w jednym z mieszkań dzielnicy Centrum od dłuższego czasu przebywają w zamknięciu dwa koty, pozostające prawdopodobnie bez żadnej opieki. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie w rozmowie z sąsiadami ustalili, że właścicieli mieszkania nie widziano od dłuższego czasu, natomiast z jego wnętrza dobiega miauczenie i słychać drapanie w drzwi. Kiedy dobijano się do drzwi, nikt ich nie otworzył, a policjanci usłyszeli tylko rozpaczliwe odgłosy wydawane przez zwierzęta. Po bezskutecznej próbie szybkiego odnalezienia właścicieli, podejrzewając, że również oni mogą być w mieszkaniu i potrzebować pomocy, zdecydowano o siłowym wejściu do jego wnętrza. W środku zastano dwa koty w stanie krytycznym– zwierzęta nie miały jedzenia ani wody. Skrajnie wycieńczone zostały zabrane przez pracowników sosnowieckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt i przekazane pod opiekę weterynarzy. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania właścicieli. Ustalili, że mężczyzna mieszkający pod tym adresem wyjechał do pracy za granicę, a jego partnerka przeniosła się na ten czas do mieszkania członka swojej rodziny, pozostawiając zwierzęta bez opieki. Według wstępnych ustaleń zwierzęta prawdopodobnie przebywały w zamknięciu przez przynajmniej dwa tygodnie. Po przeprowadzeniu wszystkich czynności osoba odpowiedzialna za taki stan rzeczy poniesie odpowiedzialność. Sprawcy znęcania się nad zwierzętami może grozić kara 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy ! Jeśli posiadasz informacje o nieludzkim traktowaniu zwierząt poprzez między innymi ich torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach, oraz o oferowaniu do sprzedaży lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem to skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty e-mail: dyzurny@sosnowiec.ka.policja.gov.pl

Pamiętajmy, że tego rodzaju informacje możemy również zgłaszać również całkowicie anonimowo poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa .

Wszystkie informacje o tym w jaki sposób możemy reagować na przestępstwa przeciwko zwięrzetom i środkowisku można znaleźć na naszej stronie Zielona Strefa- Ochrona zwierząt i środowiska

 

 

 

Powrót na górę strony