Śmiertelny wypadek w dzielnicy Wawel - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w dzielnicy Wawel

Data publikacji 17.12.2020

Sosnowieccy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszej przez koparkę, do jakiego doszło na przedłużeniu ulicy Barbary, tuż przy placu przez kościołem Świętej Barbary w Sosnowcu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do zdarzenia doszło w trakcie, gdy operator maszyny wykonywał manewr cofania. 71-letnia kobieta niestety zginęła na miejscu.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku około godziny 9.45. Na miejscu, pod okiem prokuratora,mundurowi wykonali z udziałem biegłego wszystkie niezbędne czynności. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, na przedłużeniu ulicy Barbary, w miejscu bezpośrednio sąsiadującym z placem przed kościołem PW Św.Barbary, 71-letnia kobieta przechodziła w miejscu, gdzie operator koparki prowadził prace. Do potrącenia doszło najprawdopodobniej w momencie wykonywania przez niego manewru cofania. Niestety, mieszkanka Sosnowca poniosła śmierć na miejscu. Operator koparki był trzeźwy. Policjanci prowadzić będą teraz postępowanie, w którym wyjaśnione zostaną wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Po raz kolejny apelujemy o szczególną ostrożność zarówno do kierujących jak i pieszych. W przedswiątecznym rozgardiaszu wszyscy bardzo się spieszymy, a jak widać, do tragedii wystarczyć może dosłownie sekunda nieuwagi.