Wiadomości

Podsumowanie działań „Prędkość” na sosnowieckich drogach

W ubiegły poniedziałek policjanci z sosnowieckiej drogówki prowadzili cykliczne działania pod nazwą Prędkość, które mają na celu oprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. W trakcie ich trwania stróże prawa ujawnili blisko 150 przekroczeń prędkości.

Wykroczenia w ruchu drogowym są powszechnym problemem, który wpływa na bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. Często nieświadomość przepisów, lekceważenie zasad, nieodpowiedzialne zachowanie prowadzą do licznych incydentów i wypadków. Najczęstszymi przewinieniami na drodze są m.in. nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu i środków odurzających.  Z tego też powodu sosnowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bacznie przyglądali się zachowaniu kierowców podczas jazdy oraz kontrolowali prędkość, z jaką się poruszają. W akcji brało udział łącznie 26 mundurowych. Policjanci ujawnili 148 wykroczeń, które popełnili kierujący przekraczając dozwoloną prędkość.

Pamiętajmy, aby unikać niepotrzebnej brawury na drodze, a także, by dostosować prędkość do warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

Powrót na górę strony