Wiadomości

Podsumowanie działań Bezpieczny Pieszy

Policjanci z tutejszego Wydziału Ruchu Drogowego w ubiegłą środę prowadzili na ulicach Sosnowca cykliczne działania Bezpieczny Pieszy. Ich celem jest zapewnienie poziomu bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.

W działania zaangażowanych było 26 policjantów z sosnowieckiej drogówki. Podczas ich trwania mundurowi sprawdzali, czy zarówno kierowcy, jak i piesi przestrzegają obowiązujących przepisów oraz czy zachowują podstawowe zasady bezpieczeństwa. Policjanci byli świadkami łącznie 176 wykroczeń. Większość z nich – aż 117 - popełnili kierujący, przekraczając prędkość w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci zatrzymali również do kontroli mężczyznę, który kierował samochodem mimo ciążącego na nim wyroku Sądu o zakazie prowadzenia pojazdów.
Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych, a także o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy również o używaniu elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy widoczni dla kierowców nawet z dużej odległości.

Powrót na górę strony