Wiadomości

Wielki Festyn z okazji Święta Policji

Data publikacji 01.08.2022

W minioną sobotę 30 lipca policjanci Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu spotkali się z mieszkańcami na wielkim Festynie z okazji Święta Policji organizowanym wspólnie z Urzędem Miasta Sosnowca. Impreza rozpoczęła się o 15.00 przed wejściem na Stadion Ludowy w Parku Stawiki. Dla odwiedzających przewidziano mnóstwo atrakcji.

W minioną sobotę 30 lipca policjanci Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu spotkali się z mieszkańcami na wielkim Festynie z okazji Święta Policji organizowanym wspólnie z Urzędem Miasta Sosnowca. Impreza powróciła po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Dla odwiedzających przewidziano szereg atrakcji. Mimo bardzo niesprzyjąjące aury odwiedzających i korzystających ze wspólnej zabawy było wielu. Imprezę rozpoczął o godz 13.00 Mecz Charytatywny, w którym zmierzyły się drużyna fundacji Rób Dobro i reprezentanci Służb Mundurowych.

O godzinie 15.00  nastąpiło uroczyste otwarcie, którego dokonał Prezydent Miasta Sosnowca i Komendant Miejski Policji w Sosnowcu. Później rozpoczęły się pokazy. Służba Więzienna, Straż Graniczna, Straż pożarna zaprezentowały swoją pracę. Przewodnicy psów policyjnych opowiedzieli i pokażali jak należy się zachować w stosunku do agresywnego psa. W trakce imprezy można było podziwiać policyjne konie, które wraz ze swoimi opiekunami zapewniały bezpieczeństwo uczestnikom imprezy. 

Na plaży, na torze Aquator rozegrane zostały zawody Ninja Warrior, w których zmierzyły się drużyny służb mundurowch.

W trakcie całej imprezy na placu przed kasami organizowane były konkursy i zabawy dla dzieci. Wspaniałe nagrody pomimo padającego deszczu przyciągnęły wielu uczestników. Na odwiedzających czekały stoisko profilaktyczne KMP w Sosnowcu z daktyloskopią, sprzętem policyjnym, radiowozem i policyjnymi motocyklami, stoisko profilaktyczne Służby Więziennej na którym można było podziwiać sprzęt i wyposażenie Służby Więziennej. Można było również poznać elementy sprzętu specjalistycznego straży pożarnej wraz z wozem bojowym. Były pokazy pierwszej pomocy i użycia AED organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną Cieśle. Dla spragnionych poczęstunek przygotowały wprost z saturatora Sosnowieckie Wodociągi. Wszystkie te wydarzenia były doskonałą okazją do rozmów o bezpieczeństwie w ramach kampanii Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad Wodą. NIe zabrakło chętnych, którym policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu opowiadali o służbie w Policji - warunkach rekrutacji i specyfice każdego z policyjnych pionów. Doskonała zabawa, mimo niesprzyjającej aury, trwała do wieczora. Poniżej prezetujemy pracę, która zwyciężyła w konkursie na rysunek o tematyce policyjnej. Autor: Kacper.

  • wręczenie nagród z konkursów
  • policyjne konie
  • policjantka prowadzi konkurs
  • stoisko profilaktyczne
  • pies policyjny z przewodnikiem
  • policyjne motocykle
Powrót na górę strony