Wiadomości

"Trzymamy linię z Piotrkiem"- Bieg charytatywny dla sosnowieckiego policjanta rannego w wypadku

Data publikacji 09.09.2022

Komisariat Policji IV w Sosnowcu oraz Parkrun organizują Bieg Charytatywny "TRZYMAMY LINIĘ Z PIOTRKIEM". Odbędzie się on 17.09.2022 roku w Sosnowcu w Parku Miejskim im. Kuronia. Uczestnicy zmagać się będą na dystansie 5000 metrów. Wszystko to dla Piotrka - byłego policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, który w lutym 2019 roku został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych i przechodzi obecnie przez kosztowną rehabilitację.

Zawody mają charakter dobroczynny. W lutym 2019 roku były policjant Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu Piotr HABRYKA uległ wypadkowi komunikacyjnemu – został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych. Doznał wówczas silnego urazu czaszkowo-mózgowego. Nie poddał się i wyszedł zwycięsko z trwającej 3 miesiące batalii o jego życie. Teraz toczy się dalsza walka o jego powrót do zdrowia. Obecnie poddawany jest intensywnej, kompleksowej, ale jednocześnie bardzo kosztownej rehabilitacji. Piotrek jest silnym, niezwykle aktywnym mężczyzną – byłym policjantem i wielkim pasjonatem sportu. Futbol nie ma przed nim tajemnic. Sosnowieccy policjanci postanowili więc pomóc mu w szybkim powrocie do zdrowia i na murawę!

Zawody odbędą się 17 września 2022 roku. Start biegu u o godzinie 9.00 ul. Armii Krajowej (parking przy muszli koncertowej w parku im. Jacka Kuronia). Start i meta usytuowana będzie przy parkingu przy muszli koncertowej, w alei parkowej, przy której znajduje się mini zoo. Trasa przebiegać będzie alejkami parkowymi na zróżnicowanej nawierzchni (asfalt oraz drogi gruntowe). Bieg będzie miał charakter przełajowy. Dystans wynosi 5000 metrów (dwie pętle po 2500 metrów). Brak jest limitu czasu biegu.

Czym jest parkrun w Parku Miejskim w Sosnowcu?

To bieg, trucht lub marsz na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Zapraszamy do udziału w dogodnej dla każdego formie i luźnej, pozbawionej rywalizacji atmosferze.

Gdzie się odbędzie?

Miejsce organizacji spotkania to Park Miejski im. Jacka Kuronia, 41-215 Sosnowiec, ul. Armii Krajowej 86.

Jak szybko muszę pokonać trasę?

Nie mamy limitu czasu i każdy uczestnik może pokonać ją w dowolnym tempie. Boisz się, że będziesz ostatni(a)? W parkrun nikt nie jest ostatni. Na końcu stawki mamy zawsze wolontariusza, który przekracza linię mety jako ostatni uczestnik. Wszyscy uczestniczymy w parkrun dla przyjemności, a każdy uczestnik, niezależnie od formy, umięjętności czy też rezultatów jest tak samo mile widziany w ramach parkrun.

Pamiętaj!

W ramach parkrun obowiązuje zasada BRAK KODU TO BRAK WYNIKU. Jeżeli nie masz ze sobą kodu uczestnika nie będziemy mogli podać Twojego wyniku.

Uwaga! Kod uczestnika zapisany w telefonie lub innym urządzeniu nie będzie akceptowany.

Nie zapomnij zabrać na bieg swojego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Link do kodu znajdziesz w potwierdzeniu rejestracji, biuletynie parkrun, mailu z poprzednimi wynikami.

Bierzesz udział w parkrun po raz pierwszy? Upewnij się, że dokonał(a)eś rejestracji oraz zapoznał(a)eś się z informacją o trasie,

Udział w biegu jest bezpłatny, jednak w trakcie biegu będzie możliwość wsparcia leczenia Piotrka- pieniądze będzie można wrzucać do puszek fundacji Rób Dobro, za pośrednictwem której przekazane zostaną na pokrycie kosztów jego rehabilitacji. SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

 

 

 

Powrót na górę strony