Kontrola drogowa PIESZY - Bezpieczeństwo pieszych 2018 - Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Bezpieczeństwo pieszych 2018

Kontrola drogowa PIESZY

W przedostatni dzień roku sosnowieccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Kontrola Drogowa-PIESZY”. Głównym założeniem działań było bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi wręczali kontrolowanym odblaskowe kamizelki..

Uświadamianie, pouczanie, a w niektórych wypadkach karanie mandatami, to sposoby wpłynięcia na świadomość uczestników ruchu drogowego. W minioną sobotę w Sosnowcu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zwracali szczególną uwagę na zachowanie pieszych. Do najczęściej popełnianych przez mieszkańców naszego miasta wykroczeń zaliczono przechodzenie przez jezdnię w miejscach niedozwolonych oraz pokonywanie przejść na czerwonym świetle. Pieszy, który zdecydował się pokonać przejście na czerwonym świetle zmuszony był zapłacić mandat. Równie surowo traktowano tych, którzy przechodzili jezdnię w miejscu niedozwolonym. Sosnowieccy policjanci nałożyli w ramach działań 7 mandatów na kierujących oraz aż 22 na pieszych.

APELUJEMY do świadomości pieszych i prosimy o rozwagę na drodze. Bezpośrednie wtargnięcie na jezdnię w miejscu niedozwolonym, w którym kierowcy w żaden sposób nie są przygotowani na obecność pieszego na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i tragicznych skutków dla nierozważnego pieszego. Zważywszy ilość potrąceń pieszych, do jakich doszło w ostatnim czasie działania tego typu będą systematycznie wznawiane. Istotnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo pieszych jest to, aby był on widoczny. Dlatego właśnie policjanci wręczali kontrolowanym pieszym odblaskowe kamizelki. Noszenie odblasków nawet w mieście znacząco podnosi poziom naszego bezpieczeństwa. PAMIĘTAJMY O ODBLASKACH ! Nośmy je na co dzień.