#WspólnieBezpieczni
Rozmiar czcionki
- Z MECHANIKIEM POLICYJNEGO ŚMIGŁOWCA - W życiu nie podejrzewałem, że będę robił to, co robię. Nigdy, nawet w marzeniach. W lotnictwie Policji możemy robić rzeczy, o jakich w innych służbach można tylko pomarzyć. Czasami nie wiemy, o czym możemy marzyć. Gorąco wszystkich do nas zapraszam – o swojej służbie opowiada asp. szt. Przemysław Jezutek z Zarządu Lotnictwa Policji GSP KGP w naszym kolejnym podcaście przygotowanym z okazji świętowanej w tym roku 90. rocznicy powstania lotnictwa policyjnego.
- #WSPÓLNIEBEZPIECZNI - ANONIMOWOŚĆ W INTERNECIE Czy korzystając z kryptowalut można pozostać całkowicie anonimowym? To jedno z kluczowych pytań, które zadają sobie użytkownicy rynku kryptowalut, a na które odpowiada oficer operacyjny Centralnego Biura Śledczego Policji.
- #WSPÓLNIEBEZPIECZNI - CO GROZI ZA CYBERPRZESTĘPSTWO? Jedno z największych zagrożeń na świecie, jakim jest cyberprzestępczość, w polskim systemie prawnym figuruje pod pojęciem „przestępczość internetowa”. To termin bardzo pojemny, obejmujący wszelkie czyny zabronione dokonywane przy wykorzystywaniu sieci internetowej lub systemów informatycznych, m.in. fałszerstwa komputerowe, kradzież własności intelektualnej, wyłudzenie danych osobowych czy też dystrybuowanie nielegalnych materiałów (np. pornografii dziecięcej).
- #WSPÓLNIEBEZPIECZNI – JAK SIĘ CHRONIĆ PRZED CYBERATAKAMI Jak wynika z najnowszego raportu Europolu, w mijającym roku cyberprzestępczość stanowiła podstawową cechę krajobrazu przestępczości w Europie. Obserwuje się cyberataki kierowane na przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją, finansami, energetyką i transportem. Dotykają one również organizacji sektora publicznego: samorządów, ministerstw, uniwersytetów czy nawet szpitali.
- #WSPÓLNIEBEZPIECZNI - JAK ROZPOZNAĆ OSOBĘ PO DOPALACZACH? JAK JEJ POMÓC W badaniu Uniwersytetu SWPS prawie połowa badanych przyznała się do odczuwania negatywnych skutków ubocznych po zażyciu dopalaczy. Jednak tylko 10% szukało medycznej pomocy. Niezależnie od tego, jak silne są objawy zatrucia dopalaczami, zawsze powinniśmy skonsultować stan zdrowia z lekarzem.
- #WSPÓLNIEBEZPIECZNI - CYBERBRZESTĘPSTWA W PANDEMII Kończy się Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa 2020. Nasza świadomość zagrożeń w sieci wciąż rośnie! W pierwszym epizodzie policyjnego podcastu #WspólnieBezpieczni rozmawialiśmy m.in. o tym, jak sytuację pandemii wykorzystują internetowi przestępcy.
- #WSPÓLNIEBEZPIECZNI - CZY MOŻNA SFAŁSZOWAĆ PODPIS BIOMETRYCZNY? Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji jest prawdopodobnie pierwszym ośrodkiem badawczo-naukowym, który wydaje kryminalistyczne opinie w zakresie wiarygodności podpisów biometrycznych. O podsumowaniu 2-letnich badań opowiada kierownik Zakładu Badań Dokumentów i Technik Audiowizualnych CLKP komisarz Anna Przewor.
- #WSPÓLNIEBEZPIECZNI - CO TO JEST PODPIS BIOMETRYCZNY? Jest jak linie papilarne naszego mózgu. Do niego należeć będzie nasza najbliższa przyszłość. Dzięki policyjnym biegłym, zawsze wyjdzie na jaw próba jego fałszerstwa! Co to jest podpis biometryczny opowiada asystent mł. asp. Łukasz Kocielnik, ekspert z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. .
- #WSPÓLNIEBEZPIECZNI – SUKCESY W WALCE Z CYBERPRZESTĘPCZOŚCIĄ Z okazji rozpoczynającego się dziś Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa 2020, zapraszamy do posłuchania o sukcesach Policji w walce z cyberprzestępczością - opowiada oficer operacyjny Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP.
- #WSPÓLNIEBEZPIECZNI – APLIKACJA RATUNEK Dlaczego w górach czy nad wodą warto posiadać na smartfonie aplikację „Ratunek” - opowiada Krzysztof Jaworski, Prezes Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.