Dzielnicowy bliżej nas

Podziękowania dla odchodzącego na emeryturę dzielnicowego

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu wpłynęły podziękowania za wieloletnią współpracę dla jednego z sosnowieckich dzielnicowych, który lada dzień przejdzie na emeryturę. Wdzięczne przedstawicielki jednego z zarządców wspólnoty mieszkaniowej, dowiedziawszy się o tym, postanowiły wyrazić wdzięczność asp. sztab. Rafałowi Grębosz za wiele lat zaangażowania w sprawy mieszkańców.

Asp. sztab. Rafał Grębosz służbę w Policji pełni od prawie 28 lat. Od ponad 15 lat jest dzielnicowym Komisariatu Policji I w Sosnowcu. W ramach swoich obowiązków, najogólniej mówiąc „opiekował się” mieszkańcami dzielnicy i współpracował z instytucjami, działając na rzecz bezpieczeństwa i wspólnego dobra. Kiedy o przejściu na emeryturę dowiedziały się przedstawicielki jednej z takich instytucji, postanowiły złożyć na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu podziękowania za wiele lat dobrej współpracy.

„W związku z informacją od mieszkańców, że "nasz" Pan Dzielnicowy odchodzi z pracy, na ręce Pana Komendanta - w imieniu Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości aleja Zwycięstwa 9-11-13 i mieszkańców tej Wspólnoty - pragniemy złożyć:

Podziękowania dla Pana asp. sztab. Rafała Grębosza za wieloletnią, dobrą współpracę.

Pan Dzielnicowy Rafał Grębosz był i do dzisiaj jest zawsze zaangażowany w sprawy mieszkańców i w rozwiązywanie ich problemów. Wykazywał się dużym profesjonalizmem, niezwłocznie reagował na problemy mieszkańców i podejmował interwencje. Posiadał odpowiednie predyspozycje do pracy, którą wykonywał. Będzie nam, jako mieszkańcom, brakowało życzliwości i zaangażowania ze strony Pana Dzielnicowego.

Z wyrazami szacunku,

Zarząd WMN aleja Zwycięstwa 9-11-13”

Z powyższej treści płynie bardzo istotny wniosek. Dzielnicowi postrzegani są jako sojusznicy niosący wsparcie, dzięki którym możliwe jest rozwiązywanie problemów i wspólna praca na rzecz bezpieczeństwa małych społeczności. Wszyscy dzielnicowi zgodnie podkreślają, że to przeświadczenie daje napęd, siłę i motywacje do codziennej, czasami niełatwej służby. 

 

Red. Podkom. S. Kepper

  • asp szt Rafał Grębosz