Dzielnicowy bliżej nas

Podziękowania dla dzielnicowego, który pomógł seniorce w kłopocie

Do Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu wpłynęły podziękowania od dwóch mieszkanek Sosnowca: 82-letniej seniorki oraz jej córki. Kobiety przesłały wyrazy wdzięczności za pomoc w trudnej sytuacji- seniorka zawarła niekorzystną dla siebie umowę zakupu sprzętu domowego, a sprzedawca nie był skory do przyjęcia odstąpienia od umowy.

82-letnia mieszkanka Sosnowca dała się namówić na zakup sprzętu domowego w rzekomo okazyjnej cenie. Namawiał sprzedawca, wędrujący po domach od drzwi do drzwi. Kiedy wraz z córką, której opowiedziała o całym zajściu, zorientowały się, że zakup nie jest bynajmniej okazyjny- poczuły się oszukane. Nie wiedziały jak sobie poradzić w tej sytuacji, dlatego skontaktowały się z asp. Rafałem Kułagowskim- swoim dzielnicowym, o którym pamiętały, że chętnie pomaga i służy poradą w sprawach wymagających urzędowego załatwienia. I tym razem się nie zawiodły. Dzielnicowy poinformował je dokładnie jakie w tej sytuacji mają prawa, umówił też wspólne spotkanie Rzecznikiem Praw Konsumentów. Dzięki temu skutecznie formalnie „przyparty do muru” sprzedawca musiał przyjąć odstąpienie od umowy zawartej poza siedzibą firmy, czemu wcześniej był niechętny. Wdzięczna córka seniorki przesłała na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu podziękowania tej treści :

„ Chciałam w imieniu własnym i mojej mamy (…) serdecznie podziękować za natychmiastową reakcję Policji na zdarzenie, w którym uczestniczyła moja 82-letnia mama, w szczególności oddanemu tej pracy asp. Rafałowi Kułagowskiemu, który jest nieocenionym funkcjonariuszem, wielce pomocnym i zawsze będziemy wdzięczne, że tak bardzo pomógł mojej mamie. Z wyrazami szacunku (…) „

Asp. Rafał Kułagowski jest dzielnicowym rejonu służbowego nr 3 w Komisariacie Policji I w Sosnowcu. Na co dzień udziela wielu porad mieszkańcom swojego rejonu, służy pomocą przy załatwianiu wielu urzędowych spraw lub informuje, gdzie nieodpłatnie można uzyskać fachową poradę z danej dziedziny. Wie doskonale, że wielu jego „podopiecznych” nie stać na odpłatne wsparcie prawnika. Duża część z nich prosi o go o radę również z uwagi na spore zaufanie, jakim go darzą. Zapytany o szczegóły tej sytuacji, nie od razu był w stanie skojarzyć, o które zdarzenie chodzi. Dopiero nazwiska wdzięcznych kobiet spowodowały, że był w stanie opowiedzieć o tym, co zaszło. Przyznał, że seniorzy stanowią stały punkt na mapie jego spotkań ze społeczeństwem. Narażeni na wiele niebezpieczeństw, podlegają , jak mówi, specjalnej ochronie. Przesłane przez dwie mieszkanki miasta podziękowania są z pewnością bardzo miłym akcentem- sygnałem ,że jego zaangażowanie w codziennej służbie bywa dostrzeżone i docenione. Dzielnicowemu życzymy wielu dalszych sukcesów- zarówno tych zawodowych, jak i osobistych.

 

Red. podkom. S. Kepper

  • awatar dzielnicowy bliżej nas